Pisaki Kanten-fix Premium – zastosowanie

Uszkodzenia mebli, naroży okiennych czy innych powierzchni z drewna, płyt i tworzyw sztucznych, nie są już problemem. Dzięki zastosowaniu pisaków Kanten-fix Premium można naprawić każdą powierzchnie w domu

Pisak retuszerski z farbą kryjącą KO 243 Kanten Fix Premium

Pisak kryjący, szybkoschnący, wodoodporny, nieścieralny, odporny na promienie UV, można lakierować. Idealny do barwienia krawędzi mebli, naroży okiennych i innych uszkodzeń na powierzchniach z drewna, płyt i tworzyw sztucznych. Do zastosowań wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Farba odporna na działanie światła i czynników atmosferycznych.

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku prawidłowego użytkowania pisaka Kanten-fix Premium.

1

1. Przygotowanie pisaka   

Silnie potrząsnąć, minimum 30 sekund. Uderzenia kulki mieszalnika muszą być dobrze słyszalne.

2

2. Odpowietrzanie pisaka

Zdjąć zatyczkę pisaka trzymając go końcówką „do góry“, następnie nacisnąć jednocześnie kciukiem i palcem wskazującym miejsce oznaczone literą „P“ (Press), nastąpi słyszalne odpowietrzenie pisaka.

3

3. Aktywowanie pisaka

Odwrócić pisak o 180°, końcówką w dół i delikatnie nacisnąć miejsce oznaczone literą „P”, uwalniając farbę znajdującą się w zbiorniczku pisaka.

4

4. Wskazówka praktyczna

Nadmiar farby usunąć przy pomocy trykotowej ściereczki.

5

5. Aktywacja farby

Końcówkę pisaka przyłożyć do powierzchni retuszowanej. Wentyl blokujący przepływ farby otwiera się automatycznie, następuje dopływ farby do końcówki. Ruchem posuwistym zabarwić powierzchnię. Podczas aplikacji nie naciskać ponownie w miejscu oznaczonym literą „P”. Intensywny nacisk miejsca oznaczonego literą „P” może doprowadzić do niekontrolowanego wycieku lakieru.

Ważna wskazówka:
W starszym modelu pisaka o nazwie Kanten-Fix PLUS zachodziła konieczność ciągłego uciskania wentyla dozującego, regulującego dopływ farby. W nowym modelu Kanten-Fix Premium NIE MA TAKIEJ POTRZEBY. Wystarczy końcówkę pisaka przyłożyć do powierzchni retuszowanej i przesuwać ją. Ciągły nacisk na wentyl dozujący oznaczony na obudowie pisaka literą „P“ może spowodować niekontrolowany wyciek farby na retuszowaną powierzchnię.

Pisaki są w pełni wartościowe, aż do wyczerpania się lakieru. Nie wysychają, jeśli po każdorazowym użyciu nałożymy nakrętkę. Po dłuższym okresie nie używania najlepiej wymienić końcówkę.

Poniżej instrukcja w formie filmu.

Post Author: simteq