• Infolinia (22) 51 52 111
  • Email: bok@simteq.pl
Twój koszyk jest pusty.
< Poprzedni produkt

Nawiewnik higrosterowany Ventair
Następny produkt >

Okap płaski nawiewnika pod roletę

Nawiewnik higrosterowany AERECO EMM

symbol
007280_1
producent
Aereco
dostępność
chwilowy brak towaru ()
w opakowaniu
jednostka
wysyłka
ocena towaru
Wybierz wersję
cena brutto124.60 zł
cena netto101.30 zł

Opis

Nawiewnik EMM707 przeznaczony do okien PVC, drewnianych i aluminiowych.
Zasada działania:
Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia, tzn. od zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywania czynności, takich jak pranie, gotowanie, suszenie itp.
Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki pracują w zakresie od 35 do 70% wilgotności względnej. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 35% nawiewnik jest przymknięty do pomieszczenia doprowadzany jest minimalny strumień powietrza. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną. Nawiewniki są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz.

Istnieje możliwość blokady w pozycji, przy której osiągany jest minimalny stały dopływ powietrza. W zależności o sposobu montażu zmienia się kierunek nawiewu powietrza (pionowo w górę lub ukośnie. Nawiewnik działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. Można go zamontować w oknach nowych, jak i już istniejących. Prawidłowo zamontowany nawiewnik EMM posiada wylot powietrza skierowany do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ znajduje się po lewej stronie.

Przepływ powietrza wynosi 5-29 m³/h.Przy ustawieniu blokady w pozycji otwartej, przepustnica zmienia swoje położenie w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przepływ powietrza zawiera się w przedziale od 5 do 29 m³/h. Natomiast po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej (klapka do góry), przepustnica ustawiona jest w pozycji przepływu minimalnego, nawiewnik dostarcza do 5m³/h.

Tłumienie akustyczne Dn,e,w zestawu, przy otwartym nawiewniku:Zestaw nawiewnik EMM + okap standardowy -32dB(A).

Wymiary nawiewnika (szerokość x wysokość x głębokość): 402x27x45 mm

Kolor do wyboru powyżej.

Produkty powiązane
Kupujący kupili również